Materiały: Granit

Granit to naturalna skała magmowa o budowie jawno-krystalicznej, co oznacza, że jej struktura jest złożona z widocznych gołym okiem pojedynczych kryształów minerałów. Minerały te mogą mieszać się w dowolnych proporcjach, co sprawia, że nie można znaleźć dwóch takich samych elementów granitu. Brak powtarzalności kolorystycznej i strukturalnej sprawia, że jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Nie bez powodu granit po łacinie oznacza granum, czyli ziarno.

Właściwości granitu

Granit jest kamieniem ponadczasowym i bardzo wytrzymałym. 
Właściwości granitu pozwalają na to, aby stosować ten materiał do wykańczania elementów zewnętrznych i wewnętrznych.
Granit, jako jeden z najtwardszych kamieni jest praktycznie niezniszczalny, ulega powolnemu procesowi zużycia. Jest odporny na zarysowania, ścieranie, zmienne warunki atmosferyczne (mróz, deszcz, upał), promieniowanie UV. Dzięki niskiej porowatości jest odporny na wodę i wilgoć, przez co również na plamy.
Granit dzięki naturalnemu pięknu prezentuje się niezwykle elegancko, a ogromna gama kolorystyczna sprawia, że cieszy się dużą popularnością i sprowadzany jest do Polski z różnych zakątków świata.

Zastosowanie granitu

envelopecrossmenucheckmark-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram