Materiały: Spieki kwarcowe

Spieki kwarcowe to materiały pochodzenia naturalnego, produkowane fabrycznie. Ich wzór i kolorystyka są kontrolowane i powtarzalne.
Spieki powstają w wyniku mieszania i prasowania wielu minerałów,  m.in. skał granitowych, iłów łupkowych, piasku kwarcowego oraz barwników. Powstałą mieszaninę utwardza się poprzez wypalanie w piecu hybrydowym, w temperaturze ponad 1200 °C. Powstałe w ten sposób płyty są bardzo lekkie i wytrzymałe.

Właściwości spieków kwarcowych

Zastosowanie specjalnych technik daje możliwość stworzenia imitacji kamienia naturalnego, drewna, a nawet metali kolorowych o różnych teksturach i barwach. Jednak tylko na górnej powierzchni spiek posiada nadrukowany wzór. 
W przekroju jest barwiony jednolitym kolorem zbliżonym do koloru powierzchni. Spiek nie zmienia koloru pod wpływem promieniowania UV.
Jest dostępny w grubościach od 3 mm do 20 mm maksymalnie. Dzięki wysokiej twardości, odporności na ścieranie, lekkości, ogromnej palecie wzorów i kolorów spieki kwarcowe mają szerokie zastosowanie.

Zastosowanie spieków kwarcowych

Dostępna kolorystyka

Kliknij w logo naszego partnera aby przejść do strony z paletą dostępnych kolorów i wzorów.
envelopecrossmenucheckmark-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram